VJ0603Q560JEBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q560JEBAI
Description
CAP CER 56PF 100V 0603 EPOXY
Width :
0.8mm
Length :
1.6mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
2
JESD-609 Code :
e4
Height :
0.92mm
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Capacitance :
56pF
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Series :
VJ High Q
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ0603Q560JEBAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q560JEBAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 56pF