VJ0603Q560GFBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q560GFBAI
Description
CAP CER 56PF 100V 0603 EPOXY
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Capacitance :
56pF
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
0.92mm
Surface Mount :
Tolerance :
±2%
Width :
0.8mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ0603Q560GFBAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q560GFBAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±2% 56pF