VJ0603Q560GEAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q560GEAAO
Description
CAP CER 56PF 50V 0603 EPOXY
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Width :
0.8mm
Height :
0.92mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±2%
HTS Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
56pF
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Packing Method :
TR, Paper
Length :
1.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V