VJ0603Q560FFAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q560FFAAO
Description
CAP CER 56PF 50V 0603 EPOXY
Height :
0.92mm
Packing Method :
TR, Paper
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Capacitance :
56pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm