VJ0603Q4R7DXBAC
Mfr.Part #
VJ0603Q4R7DXBAC
Description
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 0603
Length :
1.6mm
Width :
0.8mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
0.92mm
Capacitance :
4.7pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±0.5pF
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Datasheets
VJ0603Q4R7DXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603Q4R7DXBAC
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.5pF 4.7pF