VJ0603Q4R7DFBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q4R7DFBAO
Description
CAP CER 4.7PF 100V 0603 EPOXY
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±0.5pF
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Width :
0.8mm
Capacitance :
4.7pF
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
JESD-609 Code :
e4
Packing Method :
TR, Paper
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Height :
0.92mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Datasheets
VJ0603Q4R7DFBAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q4R7DFBAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.5pF 4.7pF