VJ0603Q4R7DFAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q4R7DFAAI
Description
CAP CER 4.7PF 50V 0603 EPOXY
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Height :
0.92mm
Length :
1.6mm
HTS Code :
Width :
0.8mm
Multilayer :
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Capacitance :
4.7pF
Tolerance :
±0.5pF