VJ0603Q4R7DEBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q4R7DEBAI
Description
CAP CER 4.7PF 100V 0603 EPOXY
Height :
0.92mm
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated :
100V
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
4.7pF
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Operating Temperature :
-55°C~150°C
VJ High Q
JESD-609 Code :
e4
Length :
1.6mm
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
0.8mm
Tolerance :
±0.5pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
VJ0603Q4R7DEBAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q4R7DEBAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.5pF 4.7pF