VJ0603Q4R7DEAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q4R7DEAAO
Description
CAP CER 4.7PF 50V 0603 EPOXY
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Width :
0.8mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Length :
1.6mm
Height :
0.92mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, Paper
Capacitance :
4.7pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Multilayer :
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm