VJ0603Q4R7CXBAP
Mfr.Part #
VJ0603Q4R7CXBAP
Description
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.25pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Capacitance :
4.7pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Length :
1.6mm
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
High Q, Low Loss
Multilayer :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Width :
0.8mm
Voltage - Rated :
100V
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
0.92mm
Datasheets
VJ0603Q4R7CXBAP
Vishay / Vitramon VJ0603Q4R7CXBAP
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 4.7pF