VJ0603Q4R7CXAAP
Mfr.Part #
VJ0603Q4R7CXAAP
Description
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
50V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Tolerance :
±0.25pF
Feature :
High Q, Low Loss
Width :
0.8mm
Height :
0.92mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
HTS Code :
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Capacitance :
4.7pF
Length :
1.6mm