VJ0603Q4R7CXAAC
Mfr.Part #
VJ0603Q4R7CXAAC
Description
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
4.7pF
Feature :
High Q, Low Loss
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603Q4R7CXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603Q4R7CXAAC
VJ High Q 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 4.7pF