VJ0603Q4R7CFBAI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603Q4R7CFBAI
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 4.7PF 100V 0603 EPOXY
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Capacitance :
4.7pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
HTS Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Width :
0.8mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
1.6mm
Number of Terminations :
2
Series :
VJ High Q
Multilayer :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Height :
0.92mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
100V