VJ0603Q4R7CEBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q4R7CEBAO
Description
CAP CER 4.7PF 100V 0603 EPOXY
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Voltage - Rated :
100V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, Paper
Tolerance :
±0.25pF
Height :
0.92mm
Width :
0.8mm
Length :
1.6mm