VJ0603Q4R7CEAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q4R7CEAAI
Description
CAP CER 4.7PF 50V 0603 EPOXY
JESD-609 Code :
e4
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
0.92mm
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Voltage - Rated :
50V
Width :
0.8mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
4.7pF
Datasheets
VJ0603Q4R7CEAAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q4R7CEAAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 4.7pF