VJ0603Q4R7BFBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q4R7BFBAO
Description
CAP CER 4.7PF 100V 0603 EPOXY
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Rated :
100V
Length :
1.6mm
Packing Method :
TR, Paper
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.1pF
Height :
0.92mm
Width :
0.8mm
Capacitance :
4.7pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Pbfree Code :
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Datasheets
VJ0603Q4R7BFBAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q4R7BFBAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 4.7pF