VJ0603Q4R7BEAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q4R7BEAAO
Description
CAP CER 4.7PF 50V 0603 EPOXY
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
4.7pF
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
JESD-609 Code :
e4
Width :
0.8mm
Height :
0.92mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.6mm
Packing Method :
TR, Paper
Datasheets
VJ0603Q4R7BEAAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q4R7BEAAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 4.7pF