VJ0603Q4R3CXBAT
Mfr.Part #
VJ0603Q4R3CXBAT
Description
CAP CER 4.3PF 100V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
4.3pF
Tolerance :
±0.25pF
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603Q4R3CXBAT
Vishay / Vitramon VJ0603Q4R3CXBAT
VJ High Q 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 4.3pF