VJ0603Q470KXBAC
Mfr.Part #
VJ0603Q470KXBAC
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Height :
0.92mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
47pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±10%
Length :
1.6mm
Width :
0.8mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated :
100V
Feature :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Multilayer :
Datasheets
VJ0603Q470KXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603Q470KXBAC
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±10% 47pF