VJ0603Q470KXAAC
Mfr.Part #
VJ0603Q470KXAAC
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
47pF
Length :
1.6mm
Height :
0.92mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Feature :
High Q, Low Loss
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Datasheets
VJ0603Q470KXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603Q470KXAAC
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±10% 47pF