VJ0603Q470KFAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q470KFAAI
Description
CAP CER 47PF 50V 0603 EPOXY
Capacitance :
47pF
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Width :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.6mm
Height :
0.92mm