VJ0603Q470JXBAP
Mfr.Part #
VJ0603Q470JXBAP
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603
Height :
0.92mm
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
C0G
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Length :
1.6mm
Surface Mount :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
High Q, Low Loss
Width :
0.8mm
Datasheets
VJ0603Q470JXBAP
Vishay / Vitramon VJ0603Q470JXBAP
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 47pF