VJ0603Q470JXBAC
Mfr.Part #
VJ0603Q470JXBAC
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
0.92mm
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Feature :
High Q, Low Loss
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
47pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
0.8mm