VJ0603Q470JXAAC
Mfr.Part #
VJ0603Q470JXAAC
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V
Height :
0.92mm
Capacitance :
47pF
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Feature :
High Q, Low Loss
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
0.8mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
VJ0603Q470JXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603Q470JXAAC
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 47pF