VJ0603Q470JFBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q470JFBAO
Description
CAP CER 47PF 100V 0603 EPOXY
Packing Method :
TR, Paper
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Height :
0.92mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Capacitance :
47pF
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
0.8mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Length :
1.6mm