VJ0603Q470JEBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q470JEBAI
Description
CAP CER 47PF 100V 0603 EPOXY
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
100V
Width :
0.8mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±5%