VJ0603Q470GXBAP
Mfr.Part #
VJ0603Q470GXBAP
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
47pF
Width :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±2%
Height :
0.92mm