VJ0603Q470GXAAC
Mfr.Part #
VJ0603Q470GXAAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
2
Depth :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric :
C0G
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
JESD-609 Code :
e3
Feature :
High Q, Low Loss
Capacitance :
47pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
0.8mm
Voltage - Rated :
50V
Height :
0.92mm
Length :
1.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Tolerance :
±2%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
VJ0603Q470GXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603Q470GXAAC
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±2% 47pF