VJ0603Q470FXAAP
Mfr.Part #
VJ0603Q470FXAAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
0.8mm
Length :
1.6mm
C0G NP0
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric :
Voltage - Rated :
50V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Depth :
800μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
0.92mm
Capacitance :
47pF