VJ0603Q470FFBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q470FFBAI
Description
CAP CER 47PF 100V 0603 EPOXY
Length :
1.6mm
Width :
0.8mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
100V
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Capacitance :
47pF
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Height :
0.92mm