VJ0603Q470FFAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q470FFAAO
Description
CAP CER 47PF 50V 0603 EPOXY
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Height :
0.92mm
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Width :
0.8mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Length :
1.6mm
HTS Code :
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packing Method :
TR, Paper
Capacitance :
47pF