VJ0603Q470FEBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q470FEBAO
Description
CAP CER 47PF 100V 0603 EPOXY
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
0.8mm
Packing Method :
TR, Paper
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Height :
0.92mm
Capacitance :
47pF
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
JESD-609 Code :
e4
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Voltage - Rated :
100V
Dielectric Material :
Ceramic
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Datasheets
VJ0603Q470FEBAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q470FEBAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 47pF