VJ0603Q3R9DFAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q3R9DFAAI
Description
CAP CER 3.9PF 50V 0603 EPOXY
Tolerance :
±0.5pF
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
0.8mm
Height :
0.92mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
3.9pF
JESD-609 Code :
e4
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Datasheets
VJ0603Q3R9DFAAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q3R9DFAAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.5pF 3.9pF