VJ0603Q3R9BEBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q3R9BEBAI
Description
CAP CER 3.9PF 100V 0603 EPOXY
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
3.9pF
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
0.92mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Length :
1.6mm
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Voltage - Rated :
100V
Width :
0.8mm
Datasheets
VJ0603Q3R9BEBAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q3R9BEBAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 3.9pF