VJ0603Q3R9BEAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q3R9BEAAO
Description
CAP CER 3.9PF 50V 0603 EPOXY
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Tolerance :
±0.1pF
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Height :
0.92mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Capacitance :
3.9pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
Width :
0.8mm
Packing Method :
TR, Paper
Datasheets
VJ0603Q3R9BEAAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q3R9BEAAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 3.9pF