VJ0603Q3R3DFBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q3R3DFBAO
Description
CAP CER 3.3PF 100V 0603 EPOXY
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
0.92mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
HTS Code :
Capacitance :
3.3pF
Tolerance :
±0.5pF
JESD-609 Code :
e4
Surface Mount :
Voltage - Rated :
100V
Packing Method :
TR, Paper
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Width :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Datasheets
VJ0603Q3R3DFBAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q3R3DFBAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.5pF 3.3pF