VJ0603Q3R3CEBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q3R3CEBAO
Description
CAP CER 3.3PF 100V 0603 EPOXY
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, Paper
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
3.3pF
Height :
0.92mm
JESD-609 Code :
e4
Pbfree Code :
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Voltage - Rated :
100V
HTS Code :
Width :
0.8mm
Datasheets
VJ0603Q3R3CEBAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q3R3CEBAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 3.3pF