VJ0603Q3R3BFAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q3R3BFAAO
Description
CAP CER 3.3PF 50V 0603 EPOXY
Packing Method :
TR, Paper
Width :
0.8mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e4
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Capacitance :
3.3pF
Height :
0.92mm
Datasheets
VJ0603Q3R3BFAAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q3R3BFAAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 3.3pF