VJ0603Q390KFBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q390KFBAI
Description
CAP CER 39PF 100V 0603 EPOXY
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Width :
0.8mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
0.92mm
Voltage - Rated :
100V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Capacitance :
39pF
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±10%