VJ0603Q390JFBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q390JFBAO
Description
CAP CER 39PF 100V 0603 EPOXY
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
39pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Packing Method :
TR, Paper
Height :
0.92mm
Voltage - Rated :
100V
Width :
0.8mm
JESD-609 Code :
e4
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Length :
1.6mm
Datasheets
VJ0603Q390JFBAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q390JFBAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 39pF