VJ0603Q390GFBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q390GFBAO
Description
CAP CER 39PF 100V 0603 EPOXY
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
100V
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
0.8mm
Capacitance :
39pF
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, Paper
Length :
1.6mm
Surface Mount :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Height :
0.92mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Datasheets
VJ0603Q390GFBAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q390GFBAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±2% 39pF