VJ0603Q390FFBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q390FFBAO
Description
CAP CER 39PF 100V 0603 EPOXY
Packing Method :
TR, Paper
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
JESD-609 Code :
e4
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Pbfree Code :
yes
Width :
0.8mm
Tolerance :
±1%
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Voltage - Rated :
100V
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Capacitance :
39pF
Height :
0.92mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Surface Mount :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
VJ0603Q390FFBAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q390FFBAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 39pF