VJ0603Q390FFBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q390FFBAI
Description
CAP CER 39PF 100V 0603 EPOXY
yes
Width :
0.8mm
Length :
1.6mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
39pF
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e4
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Height :
0.92mm
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tape and Reel (TR)
Datasheets
VJ0603Q390FFBAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q390FFBAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 39pF