VJ0603Q390FEBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q390FEBAO
Description
CAP CER 39PF 100V 0603 EPOXY
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e4
C0G NP0
Width :
0.8mm
Multilayer :
Packing Method :
TR, Paper
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Height :
0.92mm
Capacitance :
39pF
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Tape and Reel (TR)
Datasheets
VJ0603Q390FEBAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q390FEBAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 39pF