VJ0603Q390FEBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q390FEBAI
Description
CAP CER 39PF 100V 0603 EPOXY
Capacitance :
39pF
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Surface Mount :
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Height :
0.92mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
HTS Code :
Length :
1.6mm
Width :
0.8mm