VJ0603Q390FEAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q390FEAAO
Description
CAP CER 39PF 50V 0603 EPOXY
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
C0G
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Paper
Length :
1.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Height :
0.92mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±1%