VJ0603Q390FEAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q390FEAAI
Description
CAP CER 39PF 50V 0603 EPOXY
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Length :
1.6mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
JESD-609 Code :
e4
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
0.8mm
Height :
0.92mm
Dielectric Material :
Ceramic
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V
EAR99
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
Capacitance :
39pF
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Datasheets
VJ0603Q390FEAAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q390FEAAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 39pF