VJ0603Q33RFXAAC
Mfr.Part #
VJ0603Q33RFXAAC
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
33pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
VJ0603Q33RFXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603Q33RFXAAC
VJ High Q 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 33pF