VJ0603Q330KXBAC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603Q330KXBAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Dielectric Material :
Ceramic
Multilayer :
yes
Feature :
High Q, Low Loss
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Width :
0.8mm
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Height :
0.92mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VJ High Q
Tolerance :
±10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V