VJ0603Q330KFBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q330KFBAI
Description
CAP CER 33PF 100V 0603 EPOXY
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Length :
1.6mm
Capacitance :
33pF
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Voltage - Rated :
100V
Height :
0.92mm
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm